☎️ +38 (067) 501-01-66    ☎️ +38 (050) 523-56-46
Bankir@banksinfo.kiev.ua  ✉ Digital@banksinfo.kiev.ua
Image
Image
Image
kbs-izdat.com
Image

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

По состоянию на 23.08.2022 исследуемые кредиты предоставляют 2 банка.   Средняя реальная ставка по таким кредитам составляет 117,61% годовых. Общее количество кредитных программ на указанный срок - 2.

Самый доступный кредит наличными предлагает Forward Bank - 88,40 % реальных годовых по программе "КОКО-КЕШ". Ниже в таблице Prostobank.ua отобрал по одному лучшему предложению от банка (с точки зрения стоимости) для упомянутых условий.

ТОП-2 лучших кредитных программ наличными на 1 год по состоянию на 23.08.2022 г.

#

Название банка и кредита

Реальная ставка, %

1

88,40

ставка

0,01 %

разовая комиссия

нет

ежемесячная комиссия

3,99 % от суммы

страховка

нет

аванс

от 0,00%

2

117,61

ставка

0,01 %

разовая комиссия

4,90 %

ежемесячная комиссия

4,90 % от суммы

страховка

нет

аванс

от 0,00%

Посмотреть актуальный рейтинг потребительских кредитов на нашем сайте можно здесь

Тенденция изменений средней реальной процентной ставки по кредитам наличными в национальной валюте сроком на 1 год в текущем году отображена на следующем графике:

Актуальные средние ставки по всем видам потребительских кредитов можно анализировать с помощью нашего сервиса "Средние ставки"

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Бажання розвиватись штовхає компанії на пошук нових ринків/каналів збуту продукції. У зв’язку з цим з’являються і нові бізнес-стратегії, такі як B2B2C, що допомагають виробникам задовільнити ці потреби

B2B2C

B2B2C Фото: j-giampietro.com

B2B2C (business-to-business-to-customer) — модель електронної комерції, яка поєднує в собі B2B (бізнес для бізнесу) і B2C (бізнес для споживача), і є трирівневою структурою, в якій ключовою фігурою виступає посередник, що працює в як логістична ланка в ланцюжку між виробником та споживачем.

Великі оператори є рушійною силою цієї тенденції. Це стратегія за своєю природою та задумом стала визначати бізнес-моделі в цифрову епоху, коли традиційні вертикалі в таких секторах, як фінанси, промисловість, охорона здоров’я, логістика та освіта приймають неминучу цифровізацію та стирання бар’єрів між онлайном та офлайном.

B2B2C — це гібридна суміш обох видів, обумовлена цифровізацією, коли компанії B2B та B2C працюють разом, щоб надати споживачеві найкращий можливий досвід.

B2B2C: бізнес-модель для стартапів та фінтех-компаній

Хоча ця модель існує вже досить давно, її справжній розквіт припав на період після 2010 року, особливо серед стартапів та фінтех-компаній, цілі яких, як правило, зосереджені на створенні вартості за рахунок розробки інноваційних цифрових рішень.

Одним із прикладів є французька фінтех-компанія Sopra Banking Software, яка займається цифровими послугами та розробкою програмного забезпечення. Її пропозиція банкам звучала так: «Виводьте свою філію безпосередньо до клієнтів і надавайте послуги біля їхнього порогу».

Це класичний приклад постачальника послуг — «посередника». Він пропонує послуги, що базуються на особливих ділових партнерських відносинах. Метою є полегшення обслуговування як для кінцевих користувачів, так і для фінансових установ, чи то надання зручних цифрових платформ, на яких споживачі можуть займатися своєю повсякденною фінансовою діяльністю без необхідності відвідувати фінансові установи, чи надання спеціалізованих цифрових рішень, які допомагають банкам створювати цінність у цифровому світі та отримувати популярність на місцях.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

5 вересня 2022 "Благодійний Фонд Андрія Хливнюка" та ПриватБанк підписали меморандум про співпрацю. Метою спільного проєкту є збір коштів на закупівлю 10 багаторазових ударних дронів Punisher для України, що відбуватиметься за допомогою сервісів ПриватБанку через нову програму благодійності.


Андрій Хливнюк, вокаліст гурту Бумбокс та продюсер, 24 лютого змінив мікрофон на зброю і зараз служить у спецпідрозділі "Софія" Національної поліції. Закупівля спеціальних безпілотників є одним з пріоритетів для благодійного фонду, який започаткував Андрій: “Сьогодні ми підписали меморандум про співпрацю з ПриватБанком, клієнтом якого я є вже багато років, та благодійним фондом Андрія Хливнюка, щоб всі небайдужі люди могли в простий спосіб задонатити і допомогти українській оброні. Наш фонд опікується здебільшого безпілотними літальними апаратами, це честь і радість для мене бути частиною великого кола друзів ПриватБанку”.


Герхард Бьош, Голова Правління ПриватБанку, додав: “ПриватБанк - один з найбільших банків країни, який охоче співпрацює з благодійними фондами задля відновлення і розвитку України. Ми особливо пишаємось стати партнером для фонду Андрія Хливнюка і віримо, що це лише початок подальших великих добрих справ. ПриватБанк надасть усі необхідні ресурси для швидкого досягнення амбітної цілі, яку поставив перед собою Андрій. Запрошуємо усіх клієнтів підтримати цей проєкт, щоб разом наближати перемогу”.


Перерахувати кошти на благодійну програму “Фонд Андрія Хливнюка. Ціль: 10 дронів” можна в декілька кліків у розділі «Добро» в Приват24, терміналах самообслуговування ПриватБанку, та на сайті blago.privatbank.ua, а також благодійні внески приймають у касах відділень банку.



--
З повагою, 

Олег Серга, Прес-секретар ПриватБанку:

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Кабінет Міністрів своїм рішенням схвалив зміни до Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Метою законопроекту є забезпечення захисту фінансової системи України від загроз, що виникають внаслідок агресії російської федерації в Україні.

У законопроекті запропоновано:

  • розширити перелік клієнтів, яким суб'єкт первинного фінансового моніторингу (далі - СПФМ) зобов'язаний встановити високий ризик ділових відносин щодо: фізичних осіб, які є громадянами рф; юридичних осіб, місцезнаходження яких є рф; юридичних осіб, у яких засновниками (учасниками, акціонерами) та/або КБВ є особи рф; олігархів;

  • виключити підсанкційних осіб з переліку клієнтів, яким встановлюється неприйнятно високий рівень ризику, залишивши їх у переліку клієнтів із високим ризиком;

  • розширити ознаки порогової фінансової операції, ознакою при якій однією з учасників операції є особа рф;

  • розширити перелік спеціально визначених СПФМ особами, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями торгівців творами мистецтва та посередників в такій діяльності та суб'єктами господарювання, які надають посередницькі та/або консультаційні послуги при наданні в оренду нерухомого майна, та встановити, що державне регулювання і нагляд за такими особами здійснюватиме Мінфін;

  • розширити ознаки бездоганної ділової репутації відсутністю судимості за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку;

  • у разі наявності у фізичної особи громадянства (підданства) держави, яка здійснює збройну агресію проти України, така особа не може займати відповідні посади СПФМ;

  • звільнити СПФМ від відповідальності за порушення вимог у сфері запобігання та протидії у разі знаходження таких СПФМ на території бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях.

Крім того, низка норм законопроекту направлена на адаптацію законодавства в цій сфері до окремих стандартів FATF і вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради 2018/843 від 30 травня 2018 року.

За повідомленням Урядового порталу

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Запит на оплату R2P (Request to Pay), навіть перебуваючи на стадії становлення, створив навколо себе сильний резонанс як інноваційний метод управління транзакціями

Request to Pay

Request to Pay Фото: rillion.com

Нова технологія R2P, що перекладається як «запит на оплату», обіцяє ринку зручніші та швидші транзакції, представляючи цінність як для підприємств, так і для споживачів. Її називають безпечною системою обміну повідомленнями. Request to Pay накладається поверх існуючої платіжної інфраструктури і є новим гнучким способом управління оплатою рахунків.

У кожному повідомленні-запиті платник зможе «заплатити повністю», «заплатити частково», «попросити більше часу» або «відмовитися від оплати» та розпочати діалог із стороною, яка надіслала запит на оплату.

Так, R2P дозволяє платнику отримати більш повну інформацію про транзакцію та скоригувати суму оплати. Система не закрита. Це означає, що постачальники платіжних послуг, фінтех-компанії та корпорації зможуть розробляти сервіси, що взаємодіють один з одним, щоб надавати Request to Pay своїм клієнтам.

Працює система дуже просто: клієнт надає третій стороні, з якою планує здійснювати фінансові операції, дозвіл на роботу з його рахунком «на основі кожної транзакції».

Популярність R2P стрімко зростає у всьому світі

«R2P створила навколо себе галас і може стати наріжним каменем платежів у цифрову епоху поряд з «Купи зараз — заплати пізніше» (BNPL)».
Джеймс Вуд
аналітик з Payments Cards & Mobile

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним Icon Solutions, майже дев’ять із десяти споживачів (87%) заявили, що віддали б перевагу R2P, ніж операціям з прямим дебетом, враховуючи можливість розподілу та управління платежами, яку пропонує Request to Pay.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платіжні імплантати набирають популярності: виробник чіпів Walletmor прозвітував про продаж

Request to Pay

Request to Pay Фото: nagarro.com

Сім із десяти (73%) корпоративних клієнтів заявили, що вони однозначно стали б користуватися системою «Запит на оплату R2P», враховуючи більш швидку та просту оплату, а аналогічна кількість торгових компаній віддала б перевагу R2P над дебетовими транзакціями, щоб уникнути комісій карткових схем.

«Коли справа доходить до впровадження рішень R2P, банки стримуються існуючою інфраструктурою та платформами. Враховуючи такий інтерес, може здатися несподіваним, що менше одного з п'яти банків наразі пропонують R2P, і лише третина планує впровадити їх у найближчі вісімнадцять місяців».
заявили дослідники Icon

Частково це пояснюється тим, що R2P є новою платіжною технологією. Ендрю Дакер, старший консультант із платежів Icon Solutions, каже: «Банки прагнуть скоротити відставання від своїх онлайн-конкурентів, коли справа доходить до цифрових платежів, але їх стримують існуючі інфраструктури та платформи».

Переваги системи Request to Pay

R2P може включати двофакторну аутентифікацію та, у разі потреби (при сумі понад 100 фунтів стерлінгів), протоколи суворої аутентифікації клієнта, передбачені другою директивою ЄС про платіжні послуги (PSD2).

Платежі R2P не проходять через карткові канали і, таким чином, учасники транзакції заощаджують на комісії.

Ще одним плюсом нової системи запиту на оплату є швидкість розрахунків. Зокрема, R2P стає популярним серед торговців, які бажають прискорити грошовий потік, а також серед демографічної групи 18-34, яка використовує миттєві платежі для оплати спортивних внесків, квитків на концерт та в інших подібних випадках.

Платформа також розширює можливості користувачів, забезпечуючи коректний огляд транзакцій та розуміння потоків коштів у режимі реального часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали технології, які стануть ключовими для цифрової трансформації

Request to Pay

Request to Pay Фото: console.kr-asia.com

Розвиток R2P у світі

На ринках деяких держав розробляються платформи «один до багатьох» для банків та торговців, які дозволяють отримати доступ до набору стандартизованих і надійних послуг R2P.

У свою чергу Mastercard працює з гравцями зі Швеції, Данії та Фінляндії над мережею однорангових платежів, щоб надати всім жителям цих країн доступ до Request to Pay.

Данська компанія Mobilepay пропонує вбудовані технології R2P плюс OmniBilling, платформу для виставлення електронних рахунків. Вона дозволяє банкам, підприємствам та урядам створити екосистему для оптимізації цифрових рахунків.

В даний час британська компанія Pay.UK працює над визначенням параметрів системи миттєвих платежів, яка дозволить усім гравцям однаково підключатися до однієї моделі.

Важливим кроком для виходу R2P на міжнародний глобальний рівень, на думку експертів, є захист за допомогою токенізації. Це дозволить, наприклад, датському підприємству зробити запит R2P британському споживачеві.

Проблеми з Request to Pay

У міру розвитку R2P найбільшою проблемою для її поширення може стати контроль над «свободами», які вона пропонує.

Як і BNPL, яка на сьогоднішній день пропонує споживачам відносно легкий доступ до кредитування та збільшує можливість клієнтів витрачати ще незароблені гроші, так і R2P пропонує настільки велику гнучкість, що це може спричинити проблеми.

«Подумайте про те, що людина з низьким рівнем доходу може сплатити лише частину свого рахунку за комунальні послуги завдяки системам R2P, або про те, що компанія з поганою кредитною пропозицією вирішує розподілити вартість своїх товарів на три місяці за допомогою R2P».
зазначають аналітики

Незважаючи на те, що деякі функції системи запиту на оплату вимагають законодавчого регулювання, її здатність працювати поза картковими каналами буде привабливою для корпорацій як більш легкий та швидкий спосіб взаємодії між рахунком та платежем.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
Альтернатива 1С. Дубилет запускает экосистему для автоматизации бизнеса
Альтернатива 1С. Дубилет запускает экосистему для автоматизации бизнеса
Один из основателей monobank Дмитрий Дубилет анонсировал запуск нового бизнес-проекта в Украине Navkolo.
Об этом он сообщил в своем Telegram-канале.
Идея бизнеса, по словам Дубилета, появилась как альтернатива российским сервисам для бухгалтерии и автоматизации торговли, наподобие 1С и других программ. В планах далее — появление других сервисов для разных функций и сегментов.
«Даже если не считать, что 1С — российское творение, украинский бизнес уже давно должен отказаться от этих ужасных программ 90-х годов. 1С — это долго, дорого, неудобно. Любой шаг требует привлечения программистов. Вырви-глаз интерфейсы. Нет доступа со смартфона», — говорит он.
В то же время, Дубилет отметил, что Navkolo не создает сервисы самостоятельно, а отбирает продукты других украинских компаний и интегрирует их.
«Когда какой-то сервис интегрирован в Navkolo, это значит, что он прошел нашу проверку на юзабилите, функциональность, перспективы развития и т.д.», — подчеркнул он.
Сейчас запускаются два модуля:
  • Navkolo.Бухгалтерия. Реализация, приобретение, необоротные активы. Зарплата и персонал. Налоги, отчетность. Запасы и производство. Касса и банк. Интеграция с клиент-банком. ВЭД, импорт-экспорт. Партнер — Bookkeeper.
  • Navkolo.Торговля. Складской учет. Работа с ценами. Расчеты с клиентами и поставщиками. Подключение оборудования. Кадровый учёт. CRM. Ведение расходов. Подробная аналитика. Партнер — DNTrade.

Тарифы

Альтернатива 1С. Дубилет запускает экосистему для автоматизации бизнеса
По материалам: 
Finance.ua

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

езважаючи на те, що з початком війни більшість фінкомпаній змогли переформатувати свої бізнес-моделі під нові реалії, триває відтік споживачів з невеликих банків до більших фінустанов

Bank

Фото: media.slovoidilo.ua

Фізособи все частіше віддають перевагу більш стабільним банкам, які підтвердили свою надійність довгими роками роботи на ринку. Про це розповіли представники банківського сектору під час круглого столу «Півроку війни: стан та перспективи банківського сектору». За словами банкірів, сьогодні є три категорії фінустанов, найбільш привабливих для споживачів.

Перша – це банки з найбільшою мережею відділень та банкоматів. Друга – компанії, що надають широкий доступ до послуг через цифрові мобільні рішення. І третя – «безпечні гавані» – банки із західним капіталом. Такі банки користуються авторитетом своїх закордонних інвесторів і акціонерів. У банки цих трьох категорій дедалі активніше перетікають клієнти з інших українських фінкомпаній.

Але з кожного правила є виняток, особливо коли банки з українським капіталом, зокрема невеликі, швидше за інших підняли депозитні ставки та ввели конвертаційні валютні депозити. Також було зазначено, що у період із квітня по липень у банківському секторі країни частка непрацюючих кредитів зросла до 29,7%. Проте, за даними порталу Mind, українські банки зуміли підлаштуватися під нові умови та вижити. Ні масового банкопаду, ні великих сплесків неплатежів поки що немає.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Завтра, 30 серпня 2022 року, Господарський суд м. Києва розгляне справу № 910/1834/19 за позовом І. Коломойського та пов’язаної з ним компанії Triantal Investments до ПриватБанку та 7 інших відповідачів. 


Цим позовом колишній власник намагається незаконно повернути собі ПриватБанк, порятунок якого в 2016 році від фінансового краху, спричиненого діями тих же колишніх власників, коштував державі понад 155 мільярдів гривень. 


Сьогодні, під час війни, коли перед державою і її фінансовою системою стоять безпрецедентні виклики, пов’язані з протистоянням агресору, спроби І. Коломойського протиправно повернути ПриватБанк є проявом зухвалого мародерства на фінансовому фронті України.   


Дана справа є одним із основних судових процесів, ініційованих І. Коломойським з метою відновлення свого права власності на акції ПриватБанку. Задля цього позивачі вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій ПриватБанку від 2016 року та витребувати акції у Держави Україна на свою користь. 


Судове засідання, яке має відбутися завтра, буде першим за півтора року, оскільки починаючи з квітня 2021 опонентами умисно вчинялися дії, спрямовані на затягування розгляду справи. 


ПриватБанк наполягає на відсутності права в І. Коломойського та Triantal Investments вимагати у Держави повернення акцій Банку та вимагати визнання права власності на акції банку. Зокрема, ПриватБанк вважає, що суд зобов'язаний застосувати норми так званого "антиколомойського закону", які прямо забороняють повернення банків, виведених з ринку, їх колишнім власникам/акціонерам. 


З огляду на суспільну значимість даної справи, перед початком судового засідання о 13:30 юридичні радники ПриватБанку дадуть коментарі для представників ЗМІ щодо правової позиції Банку у цьому процесі. 


ДОВІДКОВО

Нагадаємо, що після того як в 2016 р. ПриватБанк рішенням НБУ було віднесено до неплатоспроможних, банк було виведено з ринку із застосуванням законної процедури bail-in: обмін вкладів пов’язаних з банком осіб на акції банку, які в подальшому були викуплені Міністерством фінансів за 1 грн задля порятунку банку та відновлення його платоспроможності. Задля збереження фінансової стабільності, держава докапіталізувала банк на 155 млрд. грн.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

З січня по червень 2022 року в Україні прибутковими були 46 банків, які сумарно змогли отримати близько 10 млрд грн

Bank

Bank Фото: media.slovoidilo.ua

Згідно з даними Нацбанку, серед державних банків найвищий прибуток за перші 6 місяців 2022 року отримав ПриватБанк — 6,28 млрд грн. Найуспішнішим з банків з іноземним капіталом став Укрсиббанк — 724,1 млн грн та Райффайзен Банк — 628,5 млн грн.

Закривають п’ятірку найприбутковіших банків України Кредит Дніпро — 383 млн грн та «Південний» — 309,8 млн грн.

Дохід понад 200 млн грн отримали Універсал Банк (250 млн грн), Сітібанк (235,6 млн грн) та ПУБМ — 218,6 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найзбитковіші банки України: у Нацбанку озвучили список

До списку інших банків, що залишились прибутковими в умовах повномасштабної війни, відносяться:

  • Айбокс Банк — 123,3 млн грн;
  • Банк Восток — 106 млн грн;
  • Банк «Конкорд» — 82,4 млн грн;
  • Банк «Кліринговий дім» — 75,4 млн грн;
  • Ідея Банк — 72,1 млн грн;
  • КІБ — 60,9 млн грн;
  • Кредобанк — 58,4 млн грн;
  • Банк Форвард — 58,2 млн грн;
  • Банк «Львів» — 45,1 млн грн;
  • Дойче Банк ДБУ — 34,2 млн грн;
  • Креді Агріколь Банк — 30,7 млн грн;
  • СЕБ Корпоративний Банк — 29,9 млн грн.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

лієнти польського банку Pocztowy одними з перших у країні зможуть подати заявку на отримання біометричної дебетової картки, яка дозволяє аутентифікувати безконтактні платежі за допомогою відбитка пальця

Біометрична дебетова карта

Біометрична дебетова карта Pocztowy Фото: pocztowy.pl

Банк Pocztowy випускає інноваційну картку обмеженою серією. Користувачі зможуть зберігати на ній біометричний малюнок двох пальців за допомогою пристрою для зчитування, збільшувати або зменшувати платіжний ліміт і встановлювати власний PIN-код.

«Біометрична карта виконує всі традиційні та цифрові функції платіжної картки. Крім того, вона дозволяє біометрично аутентифікувати кожну транзакцію за допомогою відбитка пальця. Завдяки цьому картка є повністю персоналізованим інструментом із найвищим стандартом безпеки».
зазначають у пресслужбі банку Pocztowy

За їхніми словами, біометричний шаблон відбитка пальця зберігається та захищається на самій платіжній картці. Він не зберігається ні в зчитувальному пристрої, ні в базі даних банку, і не передається до платіжних систем.

Банк Pocztowy розпочав пілотне використання біометричної платіжної картки у грудні 2021 року і в січні підтвердив, що розширюватиме пропозицію

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Український підрозділ Райффайзен Банку запускає новий сервіс – купівлю валютних коштів онлайн для подальшого розміщення на рахунку строком від трьох місяців. Про це повідомляє пресслужба фінустанови. На даний момент клієнти банку можуть купувати та зберігати на депозиті валюту, обсяг якої в еквіваленті не перевищує 50 тис грн на місяць. Обмеження щодо мінімального вкладу відсутні, при цьому ставка становить 0,01% річних.

У пресслужбі зазначають, що операції здійснюються за курсом 37,45 грн/$1 та 38,10 грн/EUR. Нагадаємо, у липні Нацбанк дозволив фінкомпаніям банківського ринку продавати на внутрішньому ринку безготівкову валюту на суму до 50 тис грн на місяць за умови її подальшого розміщення на депозит мінімум на 3 місяці. На сьогоднішній день цю ініціативу вже реалізовано на сайтах таких українських банків, як monobank, Укргазбанк, Укрексімбанк, ПУМБ та ТАСкомбанк.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Близько третини усіх українських банків за останні 6 місяців сумарно отримали мільярдні збитки

financial crisis

Найзбитковіші банки України Фото: pixabay.com

Станом на 18 серпня в Україні функціонує 67 банків, які сумарно за перше півріччя 2022 року отримали збиток розміром 4,65 млрд грн. І це при тому, що більшість з них були прибутковими.

Так, загальну негативну картину сформував 21 банк, які з січня по червень отримали загальний збиток у 14,64 млрд грн. Майже 2/3 цього збитку — 9,78 млрд грн, прийшлися на три державні установи.

Найбільший збиток отримав Ощадбанк — 4,04 млрд грн), Укргазбанк — 3,2 млрд грн та Укрексімбанк — 2,54 млрд грн.

До найзбитковіших банків з іноземним капіталом відносяться: Альфа-Банк зі збитком 2,35 млрд грн (невдовзі буде перейменований на Сенс Банк), ПроКредит Банк — 907 млн грн та ОТП Банк — 783,1 млн грн.

Також значно постраждав український банк з приватним капіталом — Індустріалбанк, збиток якого становив 207,7 млн грн.

Згідно з опублікованим Нацбанком списком, до інших збиткових банків відносяться:

  • ІНГ Банк Україна — 191,8 млн грн;
  • Правекс Банк — 80,4 млн грн;
  • Кредит Європа Банк — 80,2 млн грн;
  • Піреус Банк МКБ — 77,5 млн грн;
  • Банк Альянс — 40,5 млн грн;
  • Перший інвестиційний банк — 32,8 млн грн;
  • Агропросперіс Банк (АП) — 30,6 млн грн;
  • БТА Банк — 24,2 млн грн;
  • Банк «Грант» — 17,3 млн грн;
  • Міжнародний Інвестиційний Банк (МІБ) — 12,7 млн грн;
  • Юнекс Банк — 9,3 млн грн;
  • Скай Банк — 6,9 млн грн;
  • Альпарі Банк — 6,2 млн грн;
  • Український банк реконструкції та розвитку — 4,2 млн грн.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Нацбанк представив проєкт правил, що регламентують функціонування системи кіберзахисту у банківській системі країни. Документ також актуалізує критерії та порядок віднесення до об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Зокрема, фахівці фінрегулятора визначили:

  • основні засади функціонування системи кіберзахисту;
  • принципи забезпечення інформаційного обміну між Центром кіберзахисту Національного банку і банками України;
  • вимоги щодо заходів із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури;
  • вимоги щодо проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки банків.

Усі нормативні положення описані у тексті постанови Правління Національного банку України від 12 серпня 2022 р. № 178. Реалізація документа дозволить впровадити засади Закону України “Про основи забезпечення кібербезпеки України”.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Комісія з банківського аналізу УТФА закликає експертну спільноту обережніше висловлюватись щодо перспектив роботи невеликих банків в Україні

 

Комісія з банківського аналізу УТФА висловлює глибоке занепокоєння щодо масованої інформаційної атаки на невеликі банки з українським та іноземним капіталом, які мали в структурі зобов’язань рефінансування від НБУ. Слід нагадати, що на період воєнного стану всі депозити населення в банках, незалежно від форми їх власності та розміру депозитів, гарантовані державою. Банківські аналітики УТФА під час засідання Комісії погодились з тим, що війна вже торкнулась банківського сектору і негативні тенденції в економіці позначаються на доходах банків, втім масових дефолтів серед банків вдасться уникнути. Комісія закликає населення та бізнес не довіряти сумнівним публікаціям у ЗМІ, а експертну спільноту обережніше висловлюватись про перспективи роботи конкретних банків і не роздмухувати негативні очікування. На думку Комісії при воєнному стані розчищення банківської системи жорстким регулюванням не на часі.

Комісія також звертає увагу, що, не дивлячись на війну, банківська система в Україні залишається прозорою. Банки продовжують публікувати щоквартальну звітність, НБУ забезпечує публікацію щомісячної звітності банків, якою може скористуватись кожен громадянин. Комісія дає ряд рекомендацій щодо того, як на основі звітності розпізнати, чи є загрози у вашому банку:

  1. Базова умова – наявність операційного прибутку. Якщо банк заробляє, значить він перекриває видатки по рефінансуванню від НБУ, і при цьому ще й отримує додатковий дохід, яким можна покривати кредитні ризики.
  2. Рівень покриття ОВДП у заставі отриманого рефінансування. Чим вище коефіцієнт покриття – тим краще, оскільки це означає, що є запас під знецінення ОВДП через зростання рівня ставок, що дає час банку на очікування до їх погашення.
  3. Потрібно вивчити структуру портфеля ОВДП банку за строками погашення. Якщо більшість ОВДП мають строки погашення в межах 3-6 місяців – це дуже добре. Після погашення цінних паперів в цьому часовому горизонті операційний прибуток банку виросте або як мінімум не буде збитку.
  4. Миттєва ліквідність – кошти в касі і на коррахунках, деп. сертифікати і ностро-залишки, якщо все це перевищує 10% зобов’язань, то це вже непогано, за умови нормальної структури пасивів.
  5. Наявність запасу регулятивного капіталу, зокрема запасу за нормативами Н1 та Н2. Так, Н1 має бути істотно вищим за 200 млн грн. Наявність запасу регулятивного капіталу у невеликого банку дає можливість йти на тимчасові збитки, проїдати капітал, але дочекатись погашення ОВДП і перейти до прибуткової роботи.

Комісія з банківського аналізу УТФА також закликає невеликі банки, які мають в структурі зобов’язань рефінансування НБУ, у своїй звітності за перше півріччя та за 9 місяців 2022 року більш детально висвітлювати заходи з управління процентним ризиком та формування операційного прибутку.

Українське товариство фінансових аналітиків (УТФА) – це всеукраїнська громадська організація, зареєстрована 20 червня 1995 року.  УТФА об'єднує справжніх професіоналів фінансового ринку. Серед дійсних членів Товариства – співробітники державних регуляторів фінансового ринку і фондових бірж; великих комерційних банків і страхових компаній; інвестиційних банків і компаній з управління активами; рейтингових агентств, оцінювачів і аудиторських компаній.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Акціонери українського «Альфа-Банку» 12 серпня ухвалили рішення про перейменування банку на АТ «Сенс Банк» (Sense Bank). Про це пише «Інтерфакс-Україна», йдеться у повідомленні Економічної правди.

Зазначається, що відповідне рішення буде оприлюднене наступного тижня. «Коли правління визначалося з новим брендом, рішення стало очевидним. Останні два роки наш пріоритет – розвиток цифрового банку Sense SuperApp. Наш банк завжди був технологічним. Ця особливість тепер відображена і в назві», - зазначила голова правління банку Алла Комісаренко у відповіді агентству.
Також у банку додали, що проведені збори — один із ключових етапів юридичних процедур щодо зміни назви, а наступним кроком стане реєстрація нового статуту.
Нагадаємо, «Альфа-Банк Україна» змінює назву на «Сенс Банк», про що вже повідомив Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Попри війну, ПриватБанк продовжує розвиток безконтактних платежів у транспорті. В серпні 2022 року в рамках спільного проекту з Mastercard банк встановив турнікети з технологією безконтактної оплати банківською карткою ще на чотирьох станціях Дніпровського метро - Метробудівників, Проспект Свободи, Металургів та Заводська. Відтепер оплатити проїзд карткою чи смартфоном можна на всіх станціях метрополітену.

Щоб розрахуватись за проїзд безконтактно, потрібно просто піднести платіжну картку, смартфон або інший пристрій з NFC до жовтого турнікета та дочекатися звукового і світлового сигналу. Після підтвердження оплати з картки пасажира автоматично списується сума, що дорівнює вартості поїздки, будь-які додаткові комісії для пасажира відсутні.

Дніпровський метрополітен став другим метрополітеном в Україні після київського, де з'явилася можливість безконтактної оплати проїзду банківською карткою, смартфоном або іншим пристроєм з NFC прямо на турнікеті. Перші турнікети з технологією безконтактної оплати банківською карткою запрацювали в Дніпропетровському метрополітені 10 вересня 2020 року на станціях Вокзальна та Покровська. За два роки на цих станціях безконтактно оплачено понад 420 000 поїздок.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Національна платіжна система "Простір" оголосила, що до кінця року її картки прийматимуть до оплати всі платіжні термінали в Україні. Це стало можливим завдяки підключенню Укрсиббанку до системи, повідомляється на її сайті.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Оновлення термінальної мережі Укрсиббанку буде поетапним і завершиться до кінця 2022 року, але більшість терміналів буде налаштовано упродовж двох наступних місяців.

"Тепер кожен українець матиме можливість здійснювати безготівкові розрахунки з використанням платіжних карток будь-яких платіжних систем та в будь-якому куточку України", – заявив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

З карток "Простір" також можна буде зняти готівку у всій мережі банкоматів Укрсиббанку. На всій території України їх налічується понад 600.

НПС "Простір" – національна карткова платіжна система, створена Національним банком України. Учасниками системи є 55 банків та небанківських установ. Основним продуктом системи є платіжні картки "Простір", що випускаються українськими банками до рахунку клієнта. За даними системи, в Україні випущено 560 000 карток "Простір".

До 2016 року Простір мав назву НСМЕП – Національна система масових електронних платежів

Андрей Водяный

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Надання небанківськими фінансовими установами Національному банку України інформації та документів щодо ліцензування та реєстрації відновлюється

НБУ

НБУ Фото: bank.gov.ua

З 3 березня НБУ звільнили небанківські фінустанови від необхідності надавати інформацію та документи щодо ліцензування та реєстрації. Однак, з 15 серпня звітування перед регулятором відновлюється.

«Сьогодні більшість учасників ринку небанківських фінансових послуг оговталися від шоків війни і відновили свою роботу. Надання інформації та подання документів регулятору — важлива передумова нормального функціонування ринку, незважаючи на війну, що триває в Україні».
пресслужба Нацбанку України

Так, з 15 серпня відновлюється робота механізму щодо виконання вимог та запитів НБУ про надання інформації та подання документів. Зазначимо, що раніше відновлення цих операцій планувалося на період, після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Водночас Нацбанк залишає за собою право встановлювати окремим небанківським фінустановам інший строк щодо надання вищезгаданої інформації та документів, ніж зазначений у вимогах НБУ.

Також уточнюється, що для піднаглядних Нацбанку, які знаходяться в населених пунктах територіальних громад, що відносяться до переліку розташованих в зоні проведення бойових дій, або на тимчасово заблокованих/окупованих територіях, перебіг строків надання інформації та подання документів є недійсним до повної деокупації.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Голова НБУ назвав чотири способи покриття дефіциту

Про обсяги дефіциту бюджету, шляхи його покриття та їх наслідки розповів в інтерв'ю Forbes голова Нацбанку Кирило Шевченко.

«Якщо прибрати з доходів держбюджету міжнародну допомогу, його дефіцит на кінець року може сягнути 25% ВВП», - зазначив очільник НБУ.

Він повідомив, що обсяги міжнародної допомоги наразі досягли $13,8 млрд, й до кінця року Україна розраховує на ще близько $14 млрд. Однак коштів недостатньо. Тому влада має чотири шляхи покриття цього розриву.

Перший шлях передбачає використання раніше накопичених резервів, які є обмеженими.

Другий шлях спрямований на залучення коштів на внутрішньому ринку. Але для цього Мінфіну потрібно підвищувати ставки за ОВДП до ринкового рівня, до чого неодноразово закликав Нацбанк.

Третій шлях - це скорочення дефіциту бюджету шляхом оптимізації видатків та пошуку джерел доходів, зокрема, наповнення бюджету за рахунок податків. «Це найнепопулярніший шлях, але він має значно менш негативні наслідки для економіки порівняно з емісією грошей», - зазначив голова НБУ.

Четвертий - емісійне фінансування. «Якщо ми обмежимося обсягами у 400 млрд грн на 2022 рік, вплив на економіку буде контрольованим. Якщо ж «друкування грошей» для фінансування дефіциту бюджету зростатиме суттєвішими темпами, це посилить ризики. Значна емісія може розігнати інфляційно-девальваційну спіраль, коли виникне необхідність індексувати витрати, «друкуючи» для цього нові й нові гроші», - вважає Кирило Шевченко.

«Звісно, найпростіше покладатися на емісію, але це найзагрозливіше для країни. Зараз дуже важливо, щоб уряд взяв на себе політичну відповідальність і використовував усі інші неемісійні шляхи фінансування дефіциту або звузив його», - резюмував голова НБУ.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ПриватБанк та Payoneer запустили в Приват24 функцію “Запит платежу”. Новий зручний спосіб отримувати оплату за виконані послуги дозволяє фрілансерам легко надіслати платіжний запит, а їх клієнтам – швидко здійснити оплату. Щоб виставити інвойс, тепер достатньо вибрати баланс та натиснути кнопку «Запитати платіж», запити на оплату можна надсилати компаніям у всьому світі. 


“Наприклад, фрілансер може надіслати запит на оплату за послуги веб-розробки клієнту, якому він створює веб-сайт. Щойно ви заповните деталі свого запиту, ми надішлемо вашому клієнту електронний лист від вашого імені з інформацією про спосіб оплати (ви також отримаєте копію для обліку). Ваш клієнт може вибрати бажаний спосіб оплати та надіслати кошти безпосередньо на ваш аккаунт Payoneer”, - говорить керівник напрямку переказів ПриватБанку Марія Страшко.


Також з 10 серпня 2022 року і до 10 лютого наступного року ПриватБанк та Payoneer запускають для українців акцію, в рамках якої будуть виплачувати 1 000 грн на картку та 50 дол США на аккаунт Payoneer клієнтам,  які створили аккаунт через Приват24 після 28 квітня 2022 року та протягом одного з етапів акції переказали кошти з Payoneer на картку фізичної особи або валютний рахунок ФОП на суму від 1 000 долл США (в еквіваленті).


У травні ПриватБанк інтегрував сервіс Payoneer в Приват24 (моб і веб), що дозволило клієнтам швидко, зручно та без додаткових комісій переказувати кошти на рахунки та картки ПриватБанку.  Інтеграція  Payoneer  в Приват24 дає клієнтам нові можливості та спрощує отримання платежів. Як зареєструватися та вивести кошти з Payoneer через Приват24 - на відео.


Про Payoneer

Payoneer (NASDAQ: PAYO) є світовим партнером у галузі цифрової комерції - де б ви не знаходились. Від безмежних платежів до безмежного зростання, Payoneer надає бізнесу на будь-якому ринку технології, зв’язки та впевненість для участі та процвітання у новій світовій економіці.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ПриватБанк та Payoneer запустили в Приват24 “Запит платежу” та виплачуватимуть новим клієнтам премії за перші платежі

ПриватБанк та Payoneer запустили в Приват24 функцію “Запит платежу”. Новий зручний спосіб отримувати оплату за виконані послуги дозволяє фрілансерам легко надіслати платіжний запит, а їх клієнтам – швидко здійснити оплату. Щоб виставити інвойс, тепер достатньо вибрати баланс та натиснути кнопку «Запитати платіж», запити на оплату можна надсилати компаніям у всьому світі. 


“Наприклад, фрілансер може надіслати запит на оплату за послуги веб-розробки клієнту, якому він створює веб-сайт. Щойно ви заповните деталі свого запиту, ми надішлемо вашому клієнту електронний лист від вашого імені з інформацією про спосіб оплати (ви також отримаєте копію для обліку). Ваш клієнт може вибрати бажаний спосіб оплати та надіслати кошти безпосередньо на ваш аккаунт Payoneer”, - говорить керівник напрямку переказів ПриватБанку Марія Страшко.


Також з 10 серпня 2022 року і до 10 лютого наступного року ПриватБанк та Payoneer запускають для українців акцію, в рамках якої будуть виплачувати 1 000 грн на картку та 50 дол США на аккаунт Payoneer клієнтам,  які створили аккаунт через Приват24 після 28 квітня 2022 року та протягом одного з етапів акції переказали кошти з Payoneer на картку фізичної особи або валютний рахунок ФОП на суму від 1 000 долл США (в еквіваленті).


У травні ПриватБанк інтегрував сервіс Payoneer в Приват24 (моб і веб), що дозволило клієнтам швидко, зручно та без додаткових комісій переказувати кошти на рахунки та картки ПриватБанку.  Інтеграція  Payoneer  в Приват24 дає клієнтам нові можливості та спрощує отримання платежів. Як зареєструватися та вивести кошти з Payoneer через Приват24 - на відео.


Про Payoneer

Payoneer (NASDAQ: PAYO) є світовим партнером у галузі цифрової комерції - де б ви не знаходились. Від безмежних платежів до безмежного зростання, Payoneer надає бізнесу на будь-якому ринку технології, зв’язки та впевненість для участі та процвітання у новій світовій економіці.

--
З повагою, 

Олег Серга, Прес-секретар ПриватБанку:

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Відтепер придбати ювілейні монети Національного банку України можна у відділеннях ПриватБанку. Клієнтам будуть доступні відразу декілька наявних монет, що введено в обіг Національним банком України, серед яких і пам’ятна монета «Ой у лузі червона калина». Це – друга монета в серії «Безсмертна моя Україно», започаткована під час повномасштабної війни рф проти України. Зазначимо, що сьогодні монети доступні для придбання лише у визначених відділеннях банку.

Нагадаємо, що з 21 липня 2022 року Національний банк переглянув список банків-дистриб’юторів пам’ятних монет України та сувенірної продукції для продажу в умовах воєнного стану.


Ознайомитись з умовами придбання та переліком продукції Банкнотно-монетного двору НБУ, що доступна у ПриватБанком можна за посиланням - https://privatbank.ua/premium-banking/coins#buy



--
З повагою, 

Олег Серга, Прес-секретар ПриватБанку:

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

08 СЕРПНЯ 2022

13

Протягом всього серпня Альянс Банк буде перераховувати 1% річних від кожного вкладу за депозитом “Переможний” на потреби ЗСУ. Ще один крок на шляху до перемогу.

Новий метод донатити на ЗСУ

Важливий крок на шляху до перемогу - це усвідомити дві речі. По-перше, що ваш вклад не може бути малим - кожна гривня на рахунку. По-друге, ми всі маємо працювати над однією національною метою, незважаючи на сферу діяльності.

Нова українська звичка - донатити щоразу, коли замовляєш каву. В Альянс Банку ми вирішили зробити таку ж звичку у фінансовій сфері. Кожного разу, коли клієнт відкриватиме депозит “Переможний”, ми будемо донатити 1% річних від суми з власного прибутку на ЗСУ, як і кожен українець. Формуємо звички правильно і заохочуємо вас приєднатись до нашої ініціативи. 

Умови депозиту “Переможний”

Будьте впевнені в надійності ваших заощаджень, отримуйте дохід та допомагайте Збройним силам України на вигідних умовах:

● Відсоткова ставка до 20% річних у гривні;

● Термін вкладу - від 1 до 12 місяців;

● Мінімальна сума вкладу - 5000 гривень;

● Виплати відсотків за вашим вибором - щомісячно або в кінці терміну.

В умовах депозиту “Переможний” не передбачені лише зняття коштів, поповнення та можливість автоматичної пролонгації.

Ініціатива на депозит з допомогою для ЗСУ діє з 01.08.2022 р. по 31.08.2022 р. Після її закінчення, Альянс Банк з власного прибутку перераховує ЗСУ 1% річних у гривні зі всієї суми залученої на депозит за цей час. Ваші нарахування та заощадження залишаються у повному обсязі, а ваша участь допоможе нам реалізувати підтримати захисників.

Розміщуйте вільні кошти в Альянс Банку та будьте впевнені, що разом ми наближаємося до перемоги!

Детальніше про депозит

Сторінка 1 із 6